Biała płyta indukcyjna - która jest najlepsza?

Czystość i elegancja – z tym kojarzy nam się biały kolor, nie inaczej jest z białymi indukcjami. Świetnie prezentują się w każdej kuchni, a w dodatku są łatwiejsze w utrzymaniu czystości w porównaniu do czarnych płyt indukcyjnych. W poniższym zestawieniu pokażemy różnice pomiędzy tradycyjnymi indukcjami w kolorze czarnym oraz postaramy się rozwiać wszelkie wątpliwości na ich temat.

Biała płyta indukcyjna wzbudza zachwyt, gdy oglądamy je w sklepie od razu zwracamy na nie uwagę. Mają bardzo atrakcyjne walory zewnętrzne, ale jak bardzo wytrzymała jest powierzchnia i co ważniejsze jak faktycznie sprawują się takie płyty? Zapraszamy do rankingu białych płyt indukcyjnych, opiszemy wszelkie za i przeciw, dodatkowo jeżeli masz jakieś zastrzeżenia to sekcja komentarzy jest po to abyś wyraźił swoją opinię :)!

 

Jako najstarsza baza wiedzy o płytach indukcyjnych w Polsce, po bardzo szczegółowej analizie, doszliśmy do wniosku, że płyta Gorenje IT 635 ORAW przy kryteriach (biała, do szafki o szerokości 60cm, do 2000zł) zajmuje pierwsze miejsce. Składa się na to wiele aspektów, natomiast my zamierzamy poruszyć tylko kilka najważniejszych (aby niepotrzebnie się nie rozpisywać).

1. Miejsce – Gorenje IT 635 ORAW – SPRAWDŹ CENĘ

biała płyta indukcyjna

Najładniejsze, najtrwalsze i najbardziej funkcjonalne. Biała płyta indukcyjna marki Gorenje jest po prostu świetnie zaprojektowana, idealnie nadaje się do każdej kuchni.

 

Działa na każdej instalacji – jeden z większych zalet płyt indukcyjnych w ogóle. Często musimy wybierać płytę pod możliwości naszego domu/mieszkania, wybierając ten model nie musimy się martwić jakimikolwiek ograniczeniami. Płytę można podłączyć pod 220-240V lub 400V, dodatkowo istnieje możliwość regulacji całkowitej mocy przyłączeniowej z poziomu panelu sterowania.

Super cicha – irytujący dźwięk brzęczenia przy nagrzewaniu wielu pól indukcyjnych nie jest obcy użytkownikom indukcji. Producent się postarał i zastosował zaawansowane izolacje dźwiękowe, które wzorowo wygłuszają drażniące odgłosy.

Nienaganne wykończenie – futurystyczny wygląd sprawia, że jest płyta jest pierwszą rzeczą na którą zwrócimy uwagę wchodząc do kuchni. Powierzchnia płyty hartowana jest w bardzo wysokiej temperaturze, dzięki czemu jest odporna na zarysowania.

 

2. Miejsce – Beko HII64500FHTW – SPRAWDŹ CENĘ

biała płyta indukcyjna

Firma znana szerszej publiczności w naszym kraju, druga największa marka AGD w Europie. Mimo swojej potęgi wciąż starają się rozwijać, słuchają opinii swoich klientów i ulepszają produkowany sprzęt.

Łączone pola grzewcze – pola indukcyjne po lewej stronie możemy połączyć w jedno, duże pole. Dzięki tej opcji możemy postawić na tym polu kilka pomniejszych garnków lub jedno duże naczynie o niestandardowych wymiarach.

Booster na każdym polu grzewczym – szybciej zagrzejesz potrawy, dzięki czemu zaoszczędzisz cenny czas oraz energię potrzebną do przygotowywania posiłków.

Zaawansowane funkcje bezpieczeństwa – Beko w tej płycie postawiło na bezpieczeństwo ponad wszystkim. Została wyposażona w blokadę przed dziećmi, blokadę na czyszczenie, zabezpieczenie przed przegrzaniem i zalaniem oraz automatyczne wyłączanie.

 

3. Miejsce – Whirlpool ACM 808 BA WH – SPRAWDŹ CENĘ

biała płyta indukcyjna 

Zaawansowane sterowanie z którym poradzi sobie każdy, automatyczne ustawienia gotowania ułatwią obsługę sprzętu, innowacyjne rozwiązania przyspieszą proces gotowania i tym samym pomogą zaoszczędzić energię. Ciekawa biała płyta indukcyjna jak na swoją niską cenę.

 

Booster / Eco booster – Booster na każdym polu grzewczym pozwoli zaoszczędzić czas oraz energię potrzebną na przygotowanie posiłków. Funkcja Eco Booster pozwoli zaoszczędzić Ci dodatkowe 10% energii.

Łączone pola grzewcze – pola indukcyjne po prawej stronie możemy połączyć w jedno, duże pole. Dzięki tej opcji możemy postawić na tym polu kilka pomniejszych garnków lub jedno duże naczynie o niestandardowych wymiarach.

Ceramika wysokiej jakości Schott Ceran – odporna na zarysowania i bardzo trwała powierzchnia. Uznana w świecie AGD technologia firmy Schott jest wyznacznikiem bardzo dobrej jakości.

 

Biała płyta indukcyjna to temat, który pojawił się chyba w każdym gospodarstwie domowym. Często wybór indukcji zaczyna się od dobrania odpowiedniego koloru. Powyższym artykułem udowadniamy, że różnice nie są aż takie ogromne. Oczywiście biała płyta indukcyjna jest łatwiejsza w utrzymaniu czystości i o wiele ładniej się prezentuje. Cenowo natomiast wygląda to bardzo podobnie.

Mam nadzieję, że ułatwiliśmy Wam w jakiś sposób selekcji odpowiedniej płyty indukcyjnej. W razie jeżeli dalej masz jakiekolwiek wątpliwości bądź pytania, napisz do nas poniżej, z chęcią postaramy się pomóc!