Oznaczenia garnków indukcyjnych

Jak sprawdzić czy garnki będą działały na płycie indukcyjnej? Czy garnki są odpowiednie do zmywarki? Na jaki inny typ kuchenki można używać garnków? Odpowiem na wszystkie pytania, dodatkowo w tym artykule wyjaśnię symbolikę oznaczeń na garnkach.

Warto zwrócić uwagę na oznaczenia garnków indukcyjnych, tak aby zakupione naczynia poprawnie działały na płycie indukcyjnej. W artykule jest również część dla tych, którzy posiadają już garnki, ale nie są pewni czy będą one odpowiednie na indukcję. Jest na to prosty sposób, o którym piszę poniżej. Zapraszam!

Spis treści

1. Lokalizacja oznaczeń
2. Znaczenie poszczególnych symboli
3. Test – jak sprawdzić czy garnki będą działały na indukcji
4. Podsumowanie

Gdzie znajdę wszystkie oznaczenia?

 

oznaczenia garnków indukcyjnych

Oznaczenia garnków indukcyjnych możemy znaleźć w kilku miejscach. Najbardziej oczywista lokalizacja, to zewnętrzna strona dna naczyń. Zdarza się również, że garnki są całkowicie gładkie i nie ma na nich żadnych symboli. Więcej na temat naszych naczyń można dowiedzieć się z instrukcji obsługi albo z ich opakowania. Nie trać nadziei jeżeli dwie powyższe opcje Cie zawiodły, jest jeszcze jeden sposób na weryfikację, czy Twoje naczynia będą działały na indukcji. Więcej poniżej.

 

Co oznaczają poszczególne symbole? 

 

oznaczenia garnków indukcyjnych (3)

Można myć w zmywarce – symbol występuje w różnych postaciach, ale najczęściej są to naczynia z kropelkami wody dookoła nich.

 

oznaczenia garnków indukcyjnych (3)

Pasują na indukcję – ikonka przypominająca „pętelkę”, dokładnie jest to symbol cewki indukcyjnej. Jeżeli znajdziesz takie oznaczenie na swoich garnkach, to możesz ich spokojnie używać na indukcji.

 

oznaczenia garnków indukcyjnych (3)

Można używać na innych kuchenkach – symbole oznaczają, że naczyń można używać na innych płytach grzewczych (ceramiczne, halogenowe, gazowe).

 

Mam już garnki, ale chce sprawdzić czy nadają się na indukcję

oznaczenia garnków indukcyjnych

Do tego krótkiego i prostego testu wystarczą nam dwie rzeczy – magnes oraz naczynie, które chcemy sprawdzić. Magnes wystarczy przyłożyć do zewnętrznej strony dna garnka, jeżeli się „nie przyklei” będzie to dla nas informacja, że garnki nie będą działać na płycie indukcyjnej. Dlaczego Twój garnek nie działa indukcji? Naczynia indukcyjne mają kilkuwarstwowe dno, które posiada wbudowane materiały ferromagnetyczne potrzebne do reakcji z płytą indukcyjną.

 

Podsumowanie

Powyższy artykuł porusza tylko jeden z aspektów poprawnego działania garnków na płycie indukcyjnej, jeżeli chcesz dowiedzieć się jak zaoszczędzić czas oraz energię przy używaniu naczyń na indukcji to zapraszam Cię do przeczytania tego poradnika.