Ranking garnków indukcyjnych

Zakup płyty indukcyjnej to „duża” decyzja. Większość z nas używa tradycyjnej kuchenki gazowej i taka zmiana wiąże się również ze zmianą przyzwyczajeń. Kupując indukcję chcemy mieć pewność, że zakupione garnki będą miały odpowiednią średnicę, będą trwałe, ale przede wszystkim, że będą działały na naszej płycie. 

Chciałbym Was uświadomić, że nie każde garnki indukcyjne sprzedawane w sklepie, nadają się do indukcji. Istnieją różne tworzywa, które działają lepiej lub gorzej na płycie indukcyjnej. Musisz również wiedzieć, że w naczyniach na indukcję najważniejsze jest ich dno i nie chodzi tu o samą podstawę ferromagnetyczną lecz o warstwy dna. Więcej na temat wyboru odpowiednich garnków indukcyjnych znajdziesz klikając tutaj. 

Na podstawie naszych własnych doświadczeń oraz opinii użytkowników stworzyliśmy ranking garnków indukcyjnych. Zapraszam do przeglądania!

Marka Model garnków Krótki opis Cena
SSW Berlin 7 elementów, wielowstwowe dno z nierdzewnej stali, możliwość czyszczenia garnków w zmywarce, sitka ułatwiające odlewanie, miarki w każdym garnku 319 PLN (Zobacz i kup najtaniej!)
Tescoma Home Profi 13 elementów, wielowarstwowe dno z nierdzewnej stali, aż 5 lat gwarancji, możliwość czyszczenia garnków 999 PLN (Zobacz i kup najtaniej!)
Tescoma Ultima 10 elementów, system regulacji pary oraz cedzenia, przykrywki wykonane ze szkła i stali nierdzewnej, 5 lat gwarancji 999 PLN (Zobacz i kup najtaniej!)
Ambition Lex 8 elementów, wysokiej jakości stal nierdzewna 201, miarka wewnątrz garnków, grube ścianki oraz dno 199 PLN (Zobacz i kup najtaniej!)
Gerlach Brava 8 elementów, wysokiej jakości stal nierdzewna 18/10, wielowarstwowe dno z dyskiem aluminiowym, miara wewnątrz garnków, garnki mozna używać w piekarniku 449 PLN (Zobacz i kup najtaniej!)
Tescoma Presto 11 elementów, wielowarstwowe dno, 5 lat gwarancji, brzeg ułatwiający odlewanie 684 PLN (Zobacz i kup najtaniej!)
Ambition Stone 6 elementów, wielowarstwowe dno, pokryte 4 warstwową powłoką nieprzywierającą, nitowane uchwyty, idealne do gotowania w piekarniku 339 PLN (Zobacz i kup najtaniej!)
Ambition Loremis 13 elementów, stal nierdzewna 18/0, 3 warstwowe dno, grube ścianki naczyń, skala na wewnętrznej stronie garnka 329 PLN (Zobacz i kup najtaniej!)

Ranking garnków indukcyjnych powstał w oparciu kryteria przy użyciu kryteriów, o których pisaliśmy w tym artykule.

1. Miejsce – SSW Berlin Comfort 7 elementów – SPRAWDŹ CENĘ

Istnieje kilka powiedzeń typu „niemiecka dbałość” albo „niemiecka dokładność”, tymi powiedzeniami idealnie można zacytować pierwszy akapit opisu garnków SSW Berlin. Jak na swoją bardzo niską cenę mają bardzo dużo do zaoferowania. Sprawdź krótką wizualizację garnków poniżej:

 

 

Dno typu sandwich – specjalna, wielowarstwowa konstrukcja dna sprawi, że garnki nie odkształcą się z czasem i będą trwałe na lata. Ciepło w wielowarstwowym dnie rozprowadza się równomiernie pozwala to zredukować stratę cieplną. Grube dno również dłużej utrzyma temperaturę wewnątrz garnka.

Wykonanie wysokiej jakości – stal nierdzewna wysokiego gatunku gwarantuje bezpieczeństwo użytkowania i higieny (odporność na zarysowania i korozję). Naczynia posiadają wypolerowany pasek oraz zawijany brzeg z dwoma dzióbkami, co ułatwia wylewanie gorących płynów z garnka. Wewnętrzna strona garnków pozostaje jedwabiście matowa.

Masywne uchwyty – specyficzna budowa tych garnków SSW sprawia, że są bardzo wygodne i odporne na nagrzewanie się. Warto o tym pamiętać, jeżeli chcemy zmniejszyć ilość oparzeń.

Komfort użytku – komplet naczyń można myć w zmywarce, więc proces przygotowywania potraw jest znacznie szybszy. Przykrywki wyposażone są w specjalne sitka, które w znacznym stopniu ułatwiają „odcedzanie” płynów z naczyń.

2. Miejsce – Tescoma Home Profi 13 elementów – SPRAWDŹ CENĘ

Kolejna sąsiedzka produkcja ląduje na miejscu drugim. Czesi tworzą jedne z solidniejszych garnków na rynku. Niższą pozycję na podium otrzymują tylko ze wzlędu na swoją cenę.

ranking garnków indukcyjnych

Wysokiej jakości stal nierdzewna – naczynia mogą być używane przez najbardziej wymagających szefów kuchni, nikt i nic im nie straszne. Wysokogatunkowa stal nierdzewna to pewność higieny i bezpieczeństwa.

5 lat gwarancji  – standardowo na takie produkty otrzymujemy dwuletnią gwarancję. Przedłużona gwarancja jest liczona w momencie dostarczenia garnków, nie trzeba wypełniać żadnych dodatkowych formularzy na stronie producenta.

Komfort – zestaw naczyń idealnie nadaje się do mycia w zmywarce. Wielowarstwowe dno pozwala zaoszczędzić czas na przygotowywanie posiłków i dodatkowo dłużej utrzymuje ciepło po zakończeniu gotowania.

3. Miejsce – Tescoma Ultima 10 elementów – SPRAWDŹ CENĘ

Jedna firma i dwie pozycje na podium – wiedz, że coś się dzieje! Zestaw posiada bardzo dużo ciekawych rozwiązań i oczywiście jest równie solidny co poprzednik. Krótka wizualizacja naczyń poniżej:

Magiczne przykrywki – posiadają trzy tryby pracy, możemy nimi szczelnie zamknąć naczynie i błyskawicznie doprowadzić do wrzenia, dwa otwory (mały i duży) do odprowadzania pary bez ryzyka wykipienia oraz odcedzania. Dodatkowo przykrywki można odłożyć na uchwycie, a skroplona para ścieknie z powrotem do garnka.

Wysoka wytrzymałość – naczynia stworzone z wysokiej jakości stali nierdzewnej 18/10, . 5 letnia gwarancja w standardzie. Trójwarstwowe dno zapewni świetną ochronę przed uwypuklaniem się dna.

Komfort użytku – odpowiednie do wszystkich rodzajów kuchenek, idealne do zmywarek. Nienagrzewające się uchwyty wykonane z wytrzymałego plastiku. Wewnętrzna strona naczyń wyposażona została w miarkę ułatwiającą odmierzanie.

 

 

Jeżeli to czytasz, to chciałbym Ci serdecznie podziękować za dotarcie na sam koniec tego artykułu. Nasz ranking garnków indukcyjnych jest ciągle aktualizowany dzięki nowościom na rynku oraz opiniom naszych użytkowników.

 

Zatem jeżeli powyższy ranking garnków indukcyjnych Ciebie nie usatysfakcjonował, bądź masz jakieś pytania z nim związane to zapraszamy do skorzystania z poniższej sekcji komentarzy!