Ranking płyt indukcyjnych

Jeszcze kilka lat temu większość z nas podchodziła do płyt indukcyjnych sceptycznie, ze względu na wysoką cenę oraz sprzeczne opinie dotyczące walorów zdrowotnych ugotowanych potraw. Z biegiem czasu koszt indukcji znacznie zmalał, a zaawansowane badania udowodniły iż grzanie indukcyjne nie wpływa negatywnie na nasze zdrowie.

Kuchnie gazowe i ceramiczne odchodzą dla lamusa, dlatego z przyjemnością chciałbym zaprezentować nasz najnowszy ranking płyt indukcyjnych do 2000 złotych. Poniższa tabela powstała dzięki współpracy użytkowników witryny PłytaIndukcyjna.pl. Dzięki naszej wiedzy oraz prywatnym doświadczeniom naszych odbiorców możemy przedstawić zestawienie najbardziej niezawodnych płyt indukcyjnych. Ranking płyt indukcyjnych znajduje się poniżej, zapraszamy!

Marka Model płyty Moc (W) Atuty Regulacja mocy Cena
Gorenje IT 635 ORAB 7100W Łączone pola grzewcze, możliwość regulacji mocy przyłączeniowej, super ciche działanie, booster na każdym polu, super wytrzymała powierzchnia dotykowa 1999 zł KUP NAJTANIEJ W NASZYM OFICJALNYM SKLEPIE
Amica PIT 6541 SU 7400W Łączone pola grzewcze, booster na wszystkich polach, timery, system Pro Baby, wskaźniki ciepła resztkowego sliderem, 10-stopniowa 1249 zł (KUP NAJTANIEJ)
Kernau KIH 6411 7400W Booster na wszystkich polach, powłoka anti-touch wskaźnik ciepła resztkowego, krawędzie typu "C" timer na każdym polu indukcyjnym, aż 5 lat gwarancji z serwisem w domu! sliderem, 10-stopniowa 1299 zł (KUP NAJTANIEJ)
Whirlpool ACM 836 BA 7000W Booster 3kW, zarządzanie mocą, timery, wskaźnik ciepła resztkowego płynna, slider na płycie 1349 zł (KUP NAJTANIEJ)
Bosch PVS 611B1E 6900W Łączone pole grzewcze, power boost dla wszystkich stref grzewczych, szybki start, timer z funkcją wyłączenia na każde pole grzewcze sterowanie sensorowe 1649 zł (KUP NAJTANIEJ)
Siemens EH675FFC1E 7400W Łączone pole grzewcze, wskaźnik zużycia energii, sygnał dźwiękowy końca pracy, timer z funkcją wyłączenia na wszystkie pola grzewcze płynna, slider na płycie 1999 zł (KUP NAJTANIEJ)
BEKO HII64501FHT 7200W Dwa duże pola łączone, wbudowane autoprogramy, stop&go, automatyczne wyłączanie, utrzymanie ciepła płynna, slider na płycie 1649 zł (KUP NAJTANIEJ)
SAMSUNG NZ64K5747BK 7200W Jedno łączone pole grzewcze, utrzymywanie ciepła, stop&go, szybki start, automatyczne wyłączanie płynna, slider na płycie 1899 zł (KUP NAJTANIEJ)

Ranking płyt indukcyjnych powstał przy współpracy pomiędzy nami, a naszymi użytkownikami. Jako najstarsza baza wiedzy o płytach indukcyjnych w Polsce, po bardzo szczegółowej analizie, doszliśmy do wniosku, że płyta Gorenje IT 635 ORAB przy tych kryteriach (czarna, do szafki o szerokości 60cm, do 2000zł) zajmuje pierwsze miejsce. Składa się na to wiele aspektów, natomiast my zamierzamy poruszyć tylko kilka najważniejszych (aby niepotrzebnie się nie rozpisywać).

 

1. Miejsce – Gorenje IT 635 ORAB – SPRAWDŹ CENĘ  

ranking płyt indukcyjnych

 

Płyta indukcyjna firmy Gorenje w tej kategorii nie ma sobie równych, kropka. Wysokiej jakości powierzchnia ceramiczna, hartowana w bardzo wysokiej temperaturze odporna na uszkodzenia i zarysowania. Oczywiście nie polecam sprawdzać wytrzymałości tej płyty, jak ktoś chce to i tak ją uszkodzi.

Super ciche działanie płyty – funkcja SuperSilent raczej nie występuje w tym przedziale cenowym płyt indukcyjnych. Indukcje mają to do siebie, że wydobywa się z nich bardzo specyficzny dźwięk „brzęczenia”, specjalne izolacje w tej płycie niwelują ten irytujący dźwięk, za co płyta otrzymuje ogromny plus.

Power Boost & Allboost – Funkcja szybkiego nagrzewania pozwala zaoszczędzić czas i energię, doładowanie mocy zapewni o 25% szybsze ugotowanie potraw. Dodatkowo dzięki Allboost możemy „turbo doładować” wszystkie pola indukcyjne jednocześnie!

Bridge zone (łączone pola grzewcze) – funkcja w znacznym stopniu ułatwia przygotowywanie potraw w naczyniach o niestandardowej wielkości. Dwa oddzielne pola indukcyjne łączą się, tworząc jedno, duże pole grzewcze.

Siła (400V) lub zwykła wtyczka (220-240V) – nie stanowi to już żadnego problemu, płyta posiada bardzo ciekawą funkcję – regulację mocy przyłączeniowej. Dzięki niej możesz swobodnie regulować maksymalną moc wyjściową urządzenia (od 3kW do 7.1kW). Cały proces odbywa się z poziomu panelu sterowania i trwa nie dłużej niż 1 minutę!

 

2. Miejsce – Amica PIT 6541 SU – SPRAWDŹ CENĘ

ranking płyt indukcyjnych

Rodzima firma ma za sobą czasy lepsze i gorsze. Przy produkcji tej płyty nasi rodacy na prawdę się postarali, pokazali ogromnym koncernom, że potrafimy tworzyć sprzęt na bardzo wysokim poziomie. W płycie cenimy przede wszystkim niezawodność, ceramikę wysokiej jakości (Schott Ceran) oraz różnorodność funkcji.

Wysokiej jakości ceramika (Schott Ceran) – Najważniejsza część zewnętrznej warstwy płyty – ceramika. Niemiecka produkcja zapewnia świetną odporność na zarysowania oraz uszkodzenia powierzchni. Odpowiednio pielęgnowana ceramika może pozostać „świeża” nawet przez kilka lat.

Zaawansowane zabezpieczenia  – autorskie rozwiązania (ProBaby System oraz ChildLock) podnoszą poprzeczkę bezpieczeństwa płyt indukcyjnych na rynku AGD. Podczas gotowania i tuż po jego zakończeniu płyta pozostaje zimna. Temperatura podnosi się jedynie we wnętrzu garnka. Dodatkowo płyty zostały wyposażone w specjalną blokadę przeciw zmianie ustawień i przed przypadkowym włączeniem/wyłączeniem.

Podtrzymywanie ciepła – przyznam, że żaden ze mnie kucharz i kiedy żona wysyła mnie do kuchni żebym podgrzał obiad zdarza mi się, że go przypalę. Funkcja podtrzymywania ciepła oczywiście nie będzie za nas gotować, ale w znacznym stopniu zmniejszy ryzyko przypalenia. Wystarczy wybrać funkcję, a temperatura na wybranym polu będzie się utrzymywać na 65 stopniach celcjusza. Temperatura ta jest idealna do serwowania zup.

Łączone pola grzewcze – dwa pola grzewcze z prawej strony możemy połączyć w jedno pole. Funkcję bridge można wykorzystać do niestandardowej wielkości brytfanny bądź do kilku małych rondelków. Dodatki w postaci rozpoznawania obecności i wielkości garnków pozwolą maksymalnie wykorzystać ogromny potencjał funkcji Bridge.

 

3. Miejsce – Kernau 6411 4B – SPRAWDŹ CENĘ

ranking płyt indukcyjnych

Ze względu na swoją mało znaną markę i na możliwości produkowanych sprzętów mają bardzo zaniżone ceny. Kernau to polska firma produkująca wysokiej jakości sprzęty AGD (produkowane w Polsce, nie w Chinach!)

Auto Power – funkcja pomaga zaoszczędzić czas i energię. Przesyłanie ciepła w polach grzejnych dostosowuje się do wielkości naczynia, w efekcie płyta zużywa mniej energii potrzebnej do zagotowania się potrawy.

Powłoka Black Undercoat – Często w płytach indukcyjnych przy ich naświetleniu widać ich „wnętrzności”, dzięki specjalnej powłoce nie ma różnicy jak mocne światło masz nad płytą to i tak nie zobaczysz elementów konstrukcyjnych urządzenia.

Wskaźnik ciepła resztkowego / Child Lock / Auto Stop – funkcje zabezpieczające urządzenie stoją na bardzo wysokim poziomie. Wskaźnik ciepła resztkowego ostrzega przed wysoką temperaturą na powierzchni płyty, Auto Stop automatycznie wyłączy nam płytę w przypadku jej zalania, a Child Lock to zabezpieczenie przed dziećmi.

 

 

Ranking płyt indukcyjnych powstał dla Ciebie, dziękujemy za Twoją uwagę. Mamy świadomość, że na rynku znajduje się niezliczona ilość sprzętu i zwykłemu użytkownikowi po prostu ciężko się w tym połapać. Dlatego dzięki że wpadłeś/aś, bo ranking płyt indukcyjnych powstał właśnie dla Ciebie!

Jeżeli dalej zastanawiasz się nad zakupem płyty indukcyjnej albo masz inne pytania związane z indukcjami to zapraszamy do napisania komentarza poniżej. Z chęcią odpowiemy na wszystkie nurtujące pytania!